ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ГРОЙСМАНА

ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ГРОЙСМАНА

У зв’язку із численними зверненнями оцінювачів та нотаріусів з приводу роз’яснень нових правил внесення в Єдину базу звітів результатів оцінки нерухомого та рухомого майна, яка регулюється статтями 172 і 173 Податкового кодексу України, з’ясувалося, що Всеукраїнська Асоціація Фахівців Оцінки не може переконливо пояснити законність нових правил. У зв’язку з цим, для отримання якомога швидшої відповіді від Кабінету Міністрів України, який спрямовує і координує діяльність Фонду державного майна України, Громадська організація «Всеукраїнська Асоціація Фахівців Оцінки» звернулася до адвоката за отриманням по адвокатському запиту відповідних роз’яснень від Кабінету Міністрів України та Фонду держмайна.

У зв’язку із численними зверненнями оцінювачів та нотаріусів з приводу роз’яснень нових правил внесення в Єдину базу звітів результатів оцінки нерухомого та рухомого майна, яка регулюється статтями 172 і 173 Податкового кодексу України, з’ясувалося, що Всеукраїнська Асоціація Фахівців Оцінки не може переконливо пояснити законність нових правил. У зв’язку з цим, для отримання якомога швидшої відповіді від Кабінету Міністрів України, який спрямовує і координує діяльність Фонду державного майна України, Громадська організація «Всеукраїнська Асоціація Фахівців Оцінки» звернулася до адвоката за отриманням по адвокатському запиту відповідних роз’яснень від Кабінету Міністрів України та Фонду держмайна відносно наступних запитань:

 

1. На підставі чого призупинено дію Постанови КМУ №358 від 21.08.2014 в частині необхідності забезпечення безперешкодного і безоплатного доступу до інформації, що міститься в Єдиній базі звітів про оцінку?

 

2. На якій підставі Фонд держмайна змушує вносити дані зі звітів про оцінку всіх видів майна в Єдину базу звітів через електронні майданчики, в той час як дія статті 172 Податкового кодексу України відноситься тільки до порядку оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна?

 

Введення так званої інформаційно-телекомунікаційної системи та електронних майданчиків регламентується ст.172.3 Податкового кодексу України, де чітко говориться тільки про дохід від продажу об’єкта нерухомості. Отже, результати оцінки будь-якого рухомого майна, підпадаючого під дію ст.173 ПКУ, а також для операцій з нерухомим майном, у випадках коли не виникає дохід (успадкування та дарування) не повинні вноситися через електронні майданчики.

 

3. Хто повинен контролювати ціну послуг за внесення результатів в Єдину базу звітів через електронний майданчик, оскільки це примусово вимушена плата через відсутність надання державою альтернативи?

 

Залишився цілий ряд й інших питань, на які поки немає відповідей, але спершу необхідно отримати роз’яснення щодо головних питань, а потім, у міру необхідності, вирішувати й інші.